Transmiyon PCM de özellikle uzak mesafe probleminin olduğu lokasyonlarda son yıllarda en çok tercih edilen marka olan Watson modem serisi, kart/kutu veya kutu/kutu şeklinde iki modem olarak çalışmaktadır. 2Mb Pcm devrelerde ve ISDN PRI devrelerde kullanılmaktadır. Keymile ve Pairgain gibi aynı seri modemlere göre en büyük avantajı yoğun kullanımı nedeniyle Telekom tarafında alınan destek ve Uzak mesafelerde Pyload Line ayarı sayesinde her bir line bacağını ayrı ayrı 1mb toplam 2mb çalıştırabilme yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde mesafe problemi nedeni ile 2mb buluşmayan lokasyonlarda her bir hat perinin hızını 1mb çalıştırarak buluşmama probleminin üstesinden gelebilirsiniz.

Watson modemlerin pinoutları Line tarafında 3-6/4-5 G703 tarafında 1-2/4-5 diziliminde dir. Ayrıca müşteri tarafındaki modemi LT olarak tanımladığınızda, remote modem kontrolü sayesinde Telekom tarafındaki modeme erişip gerek konfigürasyon tarafını, gerek G703 bacağını kontrol edebilirsiniz. Bu sayede arıza giderim sürenizde avantaj elde edersiniz.
TDM Telekom altyapıları alanındaki deneyimleri ve uzmanlığı ile tanınan TDM Watson ürün ailesinin tedarik, kurulum ve arıza giderimi alanlarında da müşterilerine profesyonel hizmet sunmaktadır.