Bilgi kişilerin ve şirketlerin en önemli varlıklarından biridir. Dolayısı ile en iyi korunması gereken varlıklarında başında gelir. Globalleşen dünyada, bilişim sektöründeki hızlı gelişmeler ve sektörün gücünün sonucu olarak bilgiye olan saldırılar da aynı oranda artmış bulunmaktadır.
Bilgi güvenliği, bilgiyi sadece bulunduğu ortamda değil, taşınması esnasında da bilginin bütünlüğü bozulmadan, erişimi engellemek ve bilgiyi hem bulunduğu ortamda, hem taşıma esnasında korumakla sağlanır.
Bilgi, sistemler ve ağlar gibi iş süreçlerini, tüm saldırılardan korumak, bu koruma işlemini yaparken bilginin güvenli ve yetkili kişilerce en hızlı şekilde erişilebilir olmasını sağlamakta önemli bir görevdir. Doğru senaryo edilerek hazırlanmış ve yapılandırılmış bir bilgi işlem altyapısını, güvenliği ve erişilebilirliği de doğru yapılandırılmış bir bilgi sistemi, rekabet avantajı, nakit akışı, karlılık, yasal uyum ve ticari imaj için gereklidir.

Şirketlerin iflas etmesinin veya zarar etmesinin %50 nedeni de iyi yapılandırılmayan ve yanlış yönetilen bilgi sistemleri olduğu günümüzde, şirketler artık bilgi işlem altyapılarını oluştururken daha dikkatli davranmaktadırlar. Ayrıca 5651 sayılı log tutma yasası kapsamında da her resmi kurum ve kuruluş, bilgi sistemlerindeki hareketlerin loglamasını yapmak zorundadırlar. Bu loglar gerek şirket içi verilerin dolaşımı ile ilgili firmalar için hayati önem taşımakta, gerekse sorumsuz bir personelin hatasının, firmanın veya yöneticilerin başına büyük dertler açmasının önüne geçmek için gereklidir.
İşte tüm bu etkenleri iyi bilen TDM müşterilerinin data, ses ve video gibi değerli tüm verilerini korurken, alanında uzman ve eğitimli personeli ile müşterilerine hizmet vermektedir. Cisco, Fortigate, Cyberroam, Zywall gibi kalitesi kanıtlanmış olan güvenlik anahtarlarının kurulum ve uygulamasında da uzman bir kadroya sahiptir.